Myśl po angielsku – nauka stanie się prostsza!

Autor: admin dnia 9 lipca 2012

Niestety myślenie po angielsku to sprawa dość trudna do wypracowania. Jest jednak taki moment w życiu każdego uczącego się języka angielskiego, w którym następuje przestawienie się mentalne i zaprzestanie tłumaczenia wszystkiego w głowie. Od tej chwili człowiek zaczyna budować w pełni poprawne zadania w języku angielskim.

Szkoła językowa, w której odbywa się nauka angielskiego, czy też jakiegokolwiek innego języka obcego, powinna być odpowiednio przygotowana dla swoich uczniów. Atmosfera musi być przyjazna, klimat związany z krajem, którego języka się uczymy, a nauczycieli mili i potrafiący zachęcić do nauki. Do takiej szkoły językowej chodzi się z przyjemnością, a nauka angielskiego staje się pasją, która jednocześnie daje nam wiele frajdy.

Zanim zaczniemy naukę języka angielskiego, warto zastanowić się jaki efekt chcemy osiągnąć. Czy zamierzamy być biegli w mowie i piśmie, czy jedynie rozumieć proste komunikaty i móc dogadać się za granicą. Nauka angielskiego musi być dostosowana do naszych potrzeb, ale tez poziomu, na którym obecnie jesteśmy. Jeśli rozpoczynamy naukę od zera, warto zacząć od prostego słownictwa i zwrotów, a nie porywać się na skomplikowane kursy. Jadąc na wycieczkę zagraniczną zabieramy paszport, lokalną walutę i niezbędne rzeczy. Na miejscu jednak bardzo często musimy coś jeszcze załatwić, powiedzieć, określić się w jakiejś sprawie. Tutaj nauka angielskiego jest niezbędna – jak inaczej zamówimy drinka z parasolką, śniadanie do pokoju, czy poskarżymy się na niedziałającą klimatyzację. Sama gestykulacja nie wystarczy, a lokalna obsługa zapewne nie będzie znała naszego rodzimego języka.

9lip

Jedna odpowiedź do wpisu “Myśl po angielsku – nauka stanie się prostsza!”

  1. Morgan pisze:

    No dobra, tylko jak się przełączyć na takie myślenie?

Zostaw odpowiedź