Kiedy warto zacząć naukę angielskiego?

Autor: admin dnia 22 marca 2012

Już na etapie szkoły podstawowej mamy do czynienia z nauką języków. W wielu szkołach jest to nauka angielskiego, chociaż często kursy te uzupełniane są o język niemiecki czy francuski. Niemniej nauka angielskiego towarzyszy nam już od najmłodszych lat, tak więc społeczeństwo wkrótce powinno móc dogonić takie kraje jak Holandia, Belgia, Dania, gdzie swobodnie w języku angielskim możemy dogadać się nawet w sklepach czy restauracjach.

Nikogo chyba nie dziwi fakt, że tak popularna jest nauka angielskiego. Język angielski jest językiem świata biznesu, czy to kontaktujemy się z zachodnią Europą, czy z Bliskim i Dalekim Wschodem. Wiele międzynarodowych firm i korporacji wymaga znajomości języka angielskiego od swoich pracowników, aby zapewnić jak najlepszy przepływ informacji w kontaktach z oddziałami rozsianymi po całym świecie. W internetowym żargonie można spotkać wiele określeń, które są zapożyczone z innych języków.

Każdy chyba mówi sorry, czy OK, przychodzi nam to bardzo naturalnie. Do tego nauka angielskiego nie jest niezbędna, ale już chodząc po zagranicznych stronach internetowych nie sposób sobie poradzić bez nieco szerszego zasobu słów. Krótki i intensywny kurs językowy może dać nam właśnie takie, niezbędne obycie z językiem obcym.

22mar

Zostaw odpowiedź